اپلای روانشناسی چجوریه؟

اپلای روانشناسی چجوریه؟

موضوعات مهم این مقاله

رشته روانشناسی امروزه یکی از رشته‌های محبوب برای تحصیل در داخل و خارج از کشور به‌شمار میره، چرا که افراد بیشتری این روزها به سلامت روح و روان در کنار سلامت جسم اهمیت میدن و نیاز جامعه به روانشناس امروزه بیشتر و بیشتر میشه.

برای تحصیل روانشناسی در خارج از کشور، فرصت‌های زیادی در اختیارتون قرار داره و می‌تونین از بین این همه تنوع زیاد دوره، بهترین دوره مناسب شرایط خودتون و انتخاب کنین. علاقه‌مندان به اپلای روانشناسی می‌تونن در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا برای خارج از کشور اقدام کنن.

با تحصیل در رشته روانشناسی، علاوه بر رشد شخصی، امکان کار در فرصت‌های شغلی زیادی همچون روانشناسی بالینی، پزشکی قانونی و غیره فراهم میشه. حالا اگر به‌دنبال تحصیل روانشناسی در خارج از کشور هستین، کافیه تا انتهای مطلب همراه کاکتوس ویزا باشین، چرا که در این مقاله قصد داریم در کنار بررسی مزیت‌های تحصیل روانشناسی در خارج از کشور، به بیان مقصدهای عالی برای اپلای روانشناسی و نحوه اپلای برای این رشته بپردازیم.

اپلای روانشناسی

روانشناسی در خارج از کشور

روانشناسی یکی از رشته‌هایی که بچه‌ها از گروه علوم انسانی برای تحصیل در این رشته اقدام می‌‌کنن و در سطوح بالاتر ارشد و دکترا انتخاب‌های بچه‌ها در این حطیه به مراتب زیادتر از مقطع کارشناسی است. به‌طوری که متقاضیان تحصیل کارشناسی در خارج از کشور بیشتر با دو شاخه روانشناسی عمومی و روانشناسی بالینی سروکار دارن. در مقطع دکترا تنوع بیشتری از زیرشاخه‌ها وجود داره که در ادامه در خصوص هر یک توضیحات خلاصه‌ای ارائه میدیم تا متقاضیان اپلای روانشناسی بتونن با دید بهتری در این باره تصمیم‌گیری کنن.

 • روانشناسی بالینی: این شاخه از روانشناسی بر سنجش، تشخیص و درمان مشکلات روانی تاکید داره و روانشناسان بالینی به‌طور معمول در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های بهداشت روانی به کار مشغول هستن.
 • روانشناسی شناختی: در این شاخه، در مورد فرآیندهای مختلف ذهن مانند افکار، حافظه و حل مساله مطالعه میشه.
 • روانشناسی ناهنجاری‌ها: در این دسته از زیرشاخه روانشناسی در مورد رفتارهای ناهنجار انسان‌ها مطالعه میشه و به‌نوعی بر درمان انواع اختلال‌های روانی تمرکز دارخ. روانشناسی ناهنجاری با روانشناسی بالینی مرتبط است.
 • روانشناسی رشد: مربوط به حوزه‌ای که بر عملکردهای رفتاری انسان در طول عمر تمرکز داره و رشد و تکامل انسان را مورد بررسی قرار میده.
 • روانشناسی قانونی: این شاخه از روانشناسی بر رابطه بین قانون و روانشناسی تمرکز داره و متقاضیان تحصیل در این شاخه بعد از اتمام تحصیل می‌تونن به عنوان مشاور در پرونده‌های جنایی و قانونی به‌کار مشغول بشن.
 • روانشناسی اجتماعی: این شاخه از روانشناسی سلامت جامعه و مورد بررسی قرار میده و بیشتر در جهت رسیدگی به مشکلات جامعه فعالیت میکنه.
 • روانشناسی تربیتی: مطالعه علمی رفتار انسان در یک محیط آموزشی در این شاخه از روانشناسی انجام می‌گیره و بیشتر به مسائلی مانند اختلالات یادگیری، رفتارهای نوجوانان و غیره پرداخته میشه.
 • روانشناسی زیستی: این شاخه از روانشناسی به نقش مغز و انتقال‌دهنده‌های عصبی موثر بر افکار، احساسات و رفتارها می‌پردازه و به‌نوعی ترکیبی از علم عصب‌شناسی و روانشناسی است.
 • روانشناسی صنعتی: این شاخه از روانشناسی، مشکلات محیط‌های کاری و حل می‌کنه، این گروه به روانشناسان سازمانی نیز معروف هستن و در شرکت‌ها برای شناسایی استعدادها و مهارت‌های کارکنان استخدام می‌شن.
 • روانشناسی سلامت: این شاخه تاثیر روانشناسی، زیست‌شناسی، بیماری‌‌ها و غیره و مورد مطالعه قرار میده و روانشناسان در کنار دیگر متخصص‌های پزشکی در محیط بالینی به کار مشغول میشن.

تحصیل روانشناسی در خارج از کشور

مزیت‌های تحصیل روانشناسی در خارج از کشور

همون‌طور که می‌دونین امروزه افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی اقدام می‌کنن و بدون شک هر فردی دلیل خاص خودش و برای مهاجرت تحصیلی داره، با آشنایی با مزیت‌های اپلای روانشناسی شاید شما هم در جمع افرادی قرار بگیرین که برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنین، بنابراین در ادامه به بیان مزیت‌های تحصیل در خارج از کشور می‌پردازیم.

 • آشنایی با فرهنگ‌های مختلف: دانشجویان رشته روانشناسی عموما به فرهنگ علاقه دارن و حال با مهاجرت تحصیلی می‌تونن با فرهنگ با مردم کشورهای دیگه بیشتر آشنا بشن و از تجربیات اون‌ها بهره ببرن. همون‌طور که می‌دونین روانشناسی بیشتر روی ذهن انسان مطالعه داره و تاثیر فرهنگ و جامعه و بر رفتار انسان مورد بررسی قرار میده. با کسب فرصت تحصیل در خارج از کشور، می‌تونین بررسی کنین که چگونه مردم در فرهنگ‌های دیگر با موضوع‌های مشابه‌ای که برای شما رخ میده رفتار می‌کنن.
 • دوره‌های متنوع برای تحصیل: دوره‌های زیادی به زبان انگلیسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا برای دانشجویان بین‌الملل فراهمه و تنوع بالا در کنار امکانات پیشرفته و بهره بردن از دانش اساتید برجسته یک مزیت عالی برای اپلای روانشناسی و شروع تحصیل در خارج از کشور به‌شمار میاد.
 • امکان تحصیل در زیرشاخه‌های مختلف رشته روانشناسی: برای اپلای روانشناسی و شروع تحصیل در خارج از کشور به طیف وسیعی از گرایش‌ها دسترسی دارین.
 • دسترسی به امکانات پیشرفته برای تحقیقات: از آن جایی که امکانات در خارج از کشور به حد پیشرفته‌ای است، انجام کارهای تحقیقاتی با سطح فوق‌العاده‌ای قابل انجامه.
 • بازدید از کشورهای مختلف: با تحصیل در خارج از کشور در رشته روانشناسی این امکان در اختیار شما قرار می‌گیره که از کشوهای مختلف دیدن کنین و اینطوری در معرض فرهنگ‌های بیشتر با سبک‌های زندگی و باور‌های متفاوت قرار می‌گیرین.
 • امکان گذراندن دوره کارآموزی: با تحصیل در خارج از کشور در رشته روانشناسی بعد از اتمام تحصیل می‌تونین به صورت کارآموز کار کنین تا یک تجربه حرفه‌ای و کاری به‌دست بیارین و این می‌تونه خودش یک رزومه عالی برای شروع کار به‌حساب بیاد.
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی: دانشگاه‌های زیادی در خارج از کشور برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در نظر می‌گیره تا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو و پوشش بده و بخشی از فشار مالی و در پروسه مهاجرت تحصیلی کمتر کنه.

این‌ها تنها بخشی از مزیت‌های تحصیل در خارج از کشور در رشته روانشناسی به‌حساب میاد و برای افرادی که به‌دنبال کسب درجات عالی از نظر تحصیلی و انجام کارهای تحقیقاتی هستن، بدون شک تحصیل روانشناسی در خارج از کشور بهترین انتخاب به‌شمار میاد.

مقصدهای تحصیلی محبوب برای اپلای روانشناسی

یکی دیگه از موضوع‌های مهمی که در خصوص مهاجرت تحصیلی برای اپلای رشته روانشناسی به‌حساب میاد، این موضوع هست که کدوم کشور و برای مهاجرت تحصیلی در این رشته انتخاب کنیم، بهتره بدونین که تحصیل در هر کشوری با مزیت‌های خاص خود همراه است و شما باید متناسب با ارزش‌های خود، هدف‌گذاری کنین.

برای انتخاب کشور مقصد برای تحصیل روانشناسی باید مدنظر قرار بدین که تحصیل در اون کشور به چه پیش‌نیازهایی احتیاج داره، باید چه مدارکی در اختیار داشته باشین، هزینه تحصیل در اون کشور چقدره و شرایط کاری و حتی دریافت اقامت در اون کشور به چه صورتی است. بعد از اطلاع از این موارد حالا می‌تونین تصمیم بگیرین که دانشگاه‌های چه کشوری و برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنین.

برای این که بتونین مقصدهای تحصیلی مناسبی متناسب با رزومه‌ای که در اختیار دارین، انتخاب کنین، می‌تونین از تیم کاکتوس ویزا کمک بگیرین، این تیم در مسیر مهاجرت تحصیلی همراه شما است و سابقه درخشانی در این زمینه داره، از این رو تنها کافیه فرم ارتباط با ما و تکمیل کنین و از مشاوره‌های مفید این تیم بهره ببرین.

انتخاب مقصد تحصیلی برای اپلای رشته روانشناسی

تحصیل روانشناسی در آمریکا

مهد رشته روانشناسی به کشور آلمان برمی‌گرده، چرا که بزرگ‌ترین و برترین روانشناس‌های دنیا یا در آلمان بزرگ شدن یا در آلمان به‌دنیا اومدن، واسه همین آلمان و اتریش به‌طور معمول مهد رشته روانشناسی به‌حساب میاد، اما از دهه 40 یا 50 میلادی به بعد، کشور آمریکا در زمینه روانشناسی رونق بیشتری گرفت، به‌طوری که امروزه میشه گفت در زمینه روانشناسی در مقایسه با دیگر کشورها برتری خاص خودش و داره.

انجمن روانشناسی آمریکا، بزرگ‌ترین انجمن روانشناسی در جهان است که این انجمن با هدف ارتقای دانش روانشناسی در جامعه و بهبود زندگی افراد فعالیت میکنه. افرادی که قراره به‌عنوان روانشناس در آمریکا فعالیت کنن، لازمه مجوزهای لازم و مطابق با قوانین و مقررات هر ایالت دریافت کنن.

از طرفی کیفیت بالای آموزش در دانشگاه‌های آمریکا در کنار امکانات پیشرفته بر کسی پوشیده نیست و از همین رو همیشه دانشگاه‌های این کشور رتبه‌های برتر و به خودشون اختصاص میدن. همچنین از آن جایی که مدارک تحصیلی کسب شده از دانشگاه‌های این کشور در جهان شناخته شده‌ هستن، با کسب مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا می‌تونین روزمه فوق‌العاده‌ای برای خودتون بسازین و دیگه با این رزومه عالی، می‌تونین فرصت کار در هر شرکتی و به‌دست بیارین.

کشور آمریکا در بسیاری از زمینه‌های مطالعاتی و تحقیقاتی در سرتاسر جهان پیشرو هستن و در ادامه می‌تونین نام پنج دانشگاه برتر آمریکا و برای اپلای روانشناسی مشاهده کنین:

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه ییل
 • دانشگاه کالیفرنیا

تحصیل روانشناسی در آمریکا

تحصیل روانشناسی در کانادا

کانادا و میشه یک کشور مهاجردوست به‌حساب آورد، با انتخاب این کشور و مهاجرت تحصیلی می‌تونین با تنوع بی‌نظیری از فرهنگ‌ها روبرو بشین، این کشور برای دانشجویان بین‌الملل مقررات ساده‌تری وضع میکنه و در حالت کلی شرایط و برای دانشجویان خارجی تسهیل میکنه. در مطلب مهاجرت تحصیلی کانادا می‌تونین به اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط تحصیل در این کشور به‌دست بیارین و برای مهاجرت به این کشور، راحت‌تر برنامه‌ریزی کنین. برای انتخاب دانشگاه در کشور کانادا می‌تونین دانشگاه‌های زیر و انتخاب کنین، چرا که این دانشگاه‌‌ها در زمینه روانشناسی عالی‌تر عمل کردن:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک‌گیل

تحصیل روانشناسی در آلمان

همون‌طور که در بالاتر بیان کردیم، مهد روانشناسی کشور آلمان است، از این رو طبیعتا در زمینه روانشناسی بسیار عالی عمل می‌کنه، در این کشور امکان تحصیل در مقطع‌های کارشناسی، ارشد و دکترا برای متقاضیان فراهمه و شرایط ورود به معدل، مدرک زبان و دیگر مدارک بستگی داره. امکان تحصیل در دوره‌های مختلف روانشناسی برای دانشجویان در سراسر جهان فراهمه و از جمله برترین برترین دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل در رشته روانشناسی میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه هومبولت برلین
 • دانشگاه ماکسیمیلیان مونیخ
 • دانشگاه فرای برلین
 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه مانهایم

تحصیل روانشناسی در آلمان

تحصیل روانشناسی در ایتالیا

یکی دیگه از کشورها برای اپلای روانشناسی ایتالیا است، به‌طوری که در سال‌های اخیر تعداد افرادی که این کشور و برای مهاجرت انتخاب می‌کنن، روند افزایشی داشته. دانشگاه‌های زیادی برای تحصیل در رشته روانشناسی برای دانشجویان بین‌الملل دوره ارائه میدن. از جمله برترین دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در رشته روانشناسی میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه ساپینزا رم
 • دانشگاه پادوا
 • دانشگاه ترنتو
 • دانشگاه میلان

تحصیل روانشناسی در انگلستان

انگلستان یکی دیگه از مقصدهای برتر برای اپلای روانشناسی به‌حساب میاد، چرا که در سراسر جهان برای ارائه مدارک باکیفیت در جهان و برخورداری از موسسات آموزش فوق‌العاده در جهان شناخته شده‌است. از طرفی طول مدت تحصیل در کشور انگلستان در مقایسه با دیگر کشورها کمتر است، به همین ترتیب هزینه تحصیل در این کشور به مراتب کمتره و متقاضیان می‌تونن خیلی سریع‌تر جذب بازار کار بشن. در ادامه می‌تونین برترین دانشگاه‌های انگلستان برای تحصیل در رشته روانشناسی و مشاهده کنین:

 • کالج کینگز لندن
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کالج لندن
 • دانشگاه کمبریج

تحصیل روانشناسی در انگلستان

همان‌طور که می‌دونین انتخاب‌های زیادی برای دانشگاه در خارج از کشور وجود داره، اما افراد باید متناسب با رزومه‌ای که در اختیار دارن برای تحصیل در کشورهای مقصد اقدام کنن، در غیر این صورت نمی‌تونن پذیرش دریافت کنن و وقت و هزینه زیادی و در این مسیر از دست میدن. حالا شما می‌تونین برای این که انتخاب‌های هوشمندانه‌ای داشته باشین از تیم کاکتوس ویزا کمک بگیرین، این تیم با بررسی رزومه شما به صورت اختصاصی پیشنهادهای عالی در اختیارتون قرار میده.

نحوه اپلای رشته روانشناسی برای تحصیل در خارج از کشور

بعد از اطلاع از مزیت‌های تحصیل روانشناسی در خارج از کشور و آگاهی از دانشگاه‌ها و مقاصد برتر، حال بد نیست که کمی در خصوص نحوه و شرایط اپلای روانشناسی صحبت کنیم. برای اپلای رشته روانشناسی برای بیشتر کشورها، طبیعتا وجود دیپلم 12 ساله جزو موارد اجباری به‌حساب میاد، حال در کنار ارائه این مدرک، بعضی از دانشگاه‌ها برای متقاضیان شرط معدل قرار میدن، برای مثال در کشور آلمان برای کسب فرصت تحصیل باید حداقل معدل 15 داشته باشین و در حالت کلی افرادی که قصد دارن برای مهاجرت تحصیلی کشورهای اروپایی و کشور آمریکا و انتخاب کنن، لازمه که حداقل معدل 15 و کسب کنن تا بتونن با خیال راحت‌تر، انتخاب‌های بیشتری داشته باشن.

در وهله بعدی، ارائه مدرک زبان اهمیت پیدا میکنه، البته کشورهای زیادی مثل مجارستان، فرانسه، قبرس و غیره از متقاضی اپلای روانشناسی مدرک زبان نمیخان. اما به این موضوع دقت داشته باشین که برای تحصیل در رشته روانشناسی، تسلط به زبان کشور مقصد از اهمیت بالایی برخورداره و حتی برای بعضی از کشورها ارائه مدرک زبان الزامی است، به‌طوری که حداقل آیلتس 6 برای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته روانشناسی لازمه.

در کنار این‌ها، توانایی تامین هزینه‌ها نیز از اهمیت بالایی برخورداره، به‌طوری که باید متقاضی بتونه از پس هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه بربیاد و بعضی از کشورها برای این که اطمینان حاصل کنن، دانشجو در طول دوران تحصیل مشکلی از بابت مسائل مالی نداره و میتونه تمام تمرکز و روی درس بزاره، تمکن مالی میخان.

از طرفی همون‌طور که در ابتدای مطلب بیان کردیم، روانشناسی از زیر شاخه‌های گروه علوم انسانی است، اما متقاضیان با دیپلم تجربی و ریاضی هم می‌تونن برای تحصیل در این رشته درخواست ثبت کنن. البته اگر متقاضی کارشناسی یا ارشد غیرمرتبط به رشته روانشناسی داشته باشه و بخاد برای اپلای روانشناسی اقدام کنه، باید با دقت بررسی کنه، چرا که بیشتر دانشگاه‌ها مدارک تحصیلی مرتبط از متقاضی میخان.

در حالت کلی کسب فرصت تحصیلی در مقطع کارشناسی در رشته روانشناسی خیلی پیچیده نیست، مگر این که شرایط خاصی داشته باشین. برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اما شرایط متفاوت میشه و متقاضیان باید نسبت به رزومه‌ای که ارائه میدن حساسیت بیشتری داشته باشن. برای مثال برای کسب فرصت تحصیلی از دانشگاه‌های خارج از کشور برای رشته روانشناسی در مقطع ارشد و دکترا لازمه متقاضی حداقل معدل 16 داشته باشه، به خصوص اگر قراره برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنه و به‌دنبال کسب پذیرش از دانشگاه‌های برتر است.

از افرادی که برای اپلای روانشناسی در مقطع کارشناسی اقدام می‌کنن، انتظار ارائه مقاله نیست، اما برای متقاضیان تحصیل در مقطع ارشد و دکترا به‌خصوص ارائه مقاله معتبر می‌تونه امتیاز مثبت به‌حساب بیاد.

یکی دیگه از مواردی که در اپلای برای رشته روانشناسی در مقطع ارشد و دکترا بسیار اهمیت داره، نمره زبان هست. حالا این که متقاضی بتونه نمره بالایی در آزمون‌های زبان کسب کنه، لازمه که در طول تحصیل در ایران برای شرکت در آزمون‌های زبان مهارت به‌دست بیاره، چون افراد در این رشته تنها بیشتر از طریق کلام می‌تونن متقاضیان و درمان کنن، بنابراین تسلط به زبان کشور مقصد می‌تونه ملاک اخذ پذیرش تحصیلی باشه.

پروسه اپلای تحصیلی از پیچیدگی‌های خاص خودش برخورداره و در صورتی که تیمی در کنار شما باشه که از تمام جزئیات مسیر اطلاع داشته باشه، می‌تونه در طی درست این مسیر موثر باشه، از این رو می‌تونین از طریق صفحه ارتباط با ما یک جلسه رایگان داشته باشین و بتونین اطلاعات مناسبی در خصوص این پروسه به‌دست بیارین.

نحوه اپلای رشته روانشناسی

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در رشته روانشناسی

همون‌طور که می‌دونین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور یکی از مسائل مهم در پروسه اپلای تحصیلی به‌حساب میاد، به‌طوری که بیشتر متقاضیان متناسب با هزینه شهریه و هزینه زندگی، دانشگاه‌های مدنظر و انتخاب می‌کنن. حالا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای متقاضیان ارشد و دکترا وجود داره، اما برای متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی خیلی دانشگاه‌ها بورسیه خاصی درنظر نمی‌گیرن.

برای دانشجویان مقطع ارشد و دکترا با توجه به بودجه اساتید یا دانشگاه بسته به این که دانشگاه، استادمحور یا دانشگاه محور است، برای تامین هزینه‌های تحصیل و حتی زندگی کمک هزینه‌های تحصیلی ارائه میدن. البته دقت داشته باشین که معمولا برای بعضی از زیر شاخه‌ها بورسیه‌های بهتری ارائه میدن، برای مثال شاخه روانشناسی رفتاری، سایکوپاتولوژی و اختلالات یادگیری از جمله زیرشاخه‌هایی است که بورسیه‌های بهتری برای متقاضیان درنظر می‌گیره. از طرفی برای شاخه روانشناسی جنایی یا قانونی به‌دلیل حساسیت بیشتر، امکان دریافت بورسیه کمی مشکل‌تره.

حالا اگر قراره واجد دریافت بورسیه تحصیلی برای اپلای روانشناسی بشین، باید یک سری پیش‌نیازها داشته باشین، در واقع شما باید نسبت به دیگر متقاضیان شرایط خیلی بهتری داشته باشین تا بتونین در نهایت بورسیه تحصیلی و دریافت کنین.

در کنار این که برای دریافت بورسیه تحصیلی باید معدل بالایی داشته باشین، نمره بالا در مدرک زبان نیز خیلی مهمه، یعنی متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی باید حداقل در آزمون‌ زبان آیلتس نمره 7 یا 7.5 کسب کنن. حالا بعضی از کشورها برای مثال آمریکا از متقاضیان مدرک آزمون GRE نیز میخاد که این آزمون به‌نوعی صلاحیت علمی متقاضی و نشون میده و نمره بالا در این آزمون، حداقل 310، می‌تونه در تقویت رزومه تاثیرگذار باشه. همچنین وجود مقاله‌های معتبر در کارنامه متقاضی میتونه خیلی در اثبات سطح علمی دانشجو موثر باشه.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای اپلای روانشناسی

بازار کار رشته روانشناسی در خارج از کشور

قطعا متقاضی اپلای روانشناسی به‌دنبال دریافت پاسخ این سوال هست که شرایط کار در این رشته بعد از اتمام تحصیل به چه صورتی است، چرا که بازار کار خیلی مهمه و متناسب با درآمدها و حتی امکان کار، متقاضی می‌تونه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری بهتری انجام بده.

از اون جایی که رشته روانشناسی از حساسیت خاص خودش برخورداره، اگر متقاضی از ایران بخاد با ویزای کاری در رشته روانشناسی به خارج از کشور مهاجرت کنه، یکم مشکله، چون معمولا از آن دسته مشاغلی نیست که خیلی احساس نیاز داشته باشه و حتی اگر باشه ترجیح میدن از افرادی کمک بگیرین که بومی اون منطقه هستن.

اما خبر خوب این که اگر شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی، ارشد یا دکترا برای تحصیل در رشته روانشناسی اقدام کنین، بعد از اتمام تحصیل می‌تونین راحت‌تر جذب بازار کار بشین. برای مثال اگر کشور آلمان و برای تحصیل انتخاب کنین، از اون جایی که به زبان آلمانی تسلط بیشتری در طول تحصیل پیدا می‌کنین و از طرفی می‌تونین در دوره کارآموزی آشنایی بیشتری با محیط و شرایط کاری به‌دست بیارین، این میتونه امتیاز مثبتی برای خود متقاضی باشه.

حالا متقاضیان بعد از اتمام تحصیل می‌تونن ابتدا به‌عنوان دستیار درمانگر مشغول به کار بشن و بعد از جمع‌آوری سابقه کافی می‌تونن سطح خودشون و ارتقا بدن تا بتونن در آزمون برای دریافت مجوز راه‌اندازی کلینیک اقدام کنن و بعد به‌عنوان روانشناس مستقل کار خودشون و شروع کنن.

بیشتر درآمد برای رشته روانشناسی مخصوص کشور آمریکا است، برای مثال یک روانشناس به‌طور متوسط در سال حداقل 90 هزار دلار درآمد داره که میشه تقریبا ماهی 7000 الی 8000 دلار آمریکا، در کشور کانادا روانشناسان حداقل ماهی 6000 دلار کانادا درآمد دارن و درآمد روانشناسان در کشور آلمان به ماهی 5000 یورو میرسه. بنابراین رشته روانشناسی جزو مشاغل با درآمد بالا به‌حساب میاد و متقاضیان با تحصیل در این رشته آینده خوبی برای خودشون میسازن.

سخن نهایی

همان‌طور که دیدین با اپلای روانشناسی و شروع تحصیل در خارج از کشور چه در حین تحصیل و چه بعد از اتمام تحصیل می‌تونین شرایط بهتری داشته باشین، چرا که در طول تحصیل می‌تونین سطح علمی خودتون و چندین درجه ارتقا بدین و بعد از اتمام تحصیل نیز جذب بازار کار بشین و درآمدهای عالی داشته باشین.

این که بتونین در این مسیر موفق ظاهر بشین و از دانشگاه‌های مدنظر خودتون پذیرش دریافت کنین، وجود یک تیم دلسوز و همراه در کنار شما می‌تونه خیلی کمک‌کننده باشه، از این رو بهتون پیشنهاد می‌کنیم از خدمات تیم کاکتوس ویزا کمک بگیرین، چرا که این تیم در تمام مسیر همراه شما است و حتی می‌تونین کارهای مربوط به اخذ بورسیه تحصیلی و ویزای تحصیلی و به این تیم بسپرین، بنابراین این فرصت و از دست ندین تا بتونین سریع‌تر به اهداف خودتون از تحصیل در خارج از کشور دست پیدا کنین.