ویزای تحصیلی کانادا در سال 2022

ویزای تحصیلی کانادا

موضوعات مهم این مقاله

کشور کانادا به‌دلیل بهر‌ه‌گیری از به‌روزترین متدهای دنیا در سیستم آموزشی و ارائه مدارک ارزشمند به دانشجویان همیشه یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌الملل است، به‌طوری که خیلی از افراد بعد از گرفتن مدرک پیش‌دانشگاهی یا برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به‌دنبال اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند تا بتونن آینده متفاوتی و برای خودشون رقم بزنن.

پروسه دریافت ویزای تحصیلی، قبل از اخذ پذیرش تحصیلی شروع میشه و تا قبل از اون باید کارهای مربوط به پذیرش از دانشگاه مدنظر و انجام بدین. ما در این مطلب قصد داریم که در مورد مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی، پروسد اخذ ویزا و دیگر موارد کاربردی در این زمینه اطلاعات مناسبی در اختیارتون قرار بدیم، بنابراین تا انتها همراه کاکتوس باشید.

ویزای تحصیلی کانادا سال 2022

ویزای تحصیلی کشور کانادا

با ویزای دانشجویی کانادا، این امکان در اختیارتون قرار داده میشه که در این کشور تحصیل و شروع کنین. در واقع این ویزا به ویزای توریستی کانادا (Canada Visitor Visa) و مجوز الکترونیکی سفر (eTA) شباهت داره، اما برای امکان شروع تحصیل در کشور کانادا لازمه که Study Permit هم دریافت کنین.

به‌طور کلی بیشتر افراد ویزای تحصیلی کشور کانادا و با نام Study Permit یا مجوز تحصیلی می‌شناسن، البته در حالت کلی این مجوز با ویزا تفاوت داره، اما در نهایت همه کارهایی که در این پروسه انجام میدین برای اخذ این مجوز در لحظه ورود به کانادا است.

الان احتمالا این سوال براتون پیش میاد که خب چه نیازی به دریافت مجوز تحصیلی و ویزای دانشجویی است، در واقع با ویزای تحصیلی کانادا تنها می‌تونین درستونو در مراکز مشخص در این کشور شروع کنین، در حالی که مجوز تحصیلی این امکان و در اختیارتون قرار میده تا اتمام تحصیل در کانادا زندگی کنین و تعداد مشخصی ساعت در طول هفته کار کنین.

چه کسانی به ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارند؟

دانشجویان خارجی برای تحصیل در کانادا باید ویزای دانشجویی و مجوز تحصیلی دریافت کنن، با این حال، برخی از افراد بنابر شرایطی که در ادامه به اون می‌پردازیم امکان داره برای تحصیل در کشور کانادا به استادی پرمیت نیازی نداشته باشن.

 • برای دوره‌های تحصیلی کمتر از شش ماه نیازی به دریافت استادی پرمیت نیست. اما در شرایطی که دوره زمانی تو اون بازه زمانی تموم نشه، به استادی پرمیت نیاز دارین.
 • برای افرادی که به همسر خود پیوست می‌شوند، نیازی به دریافت استادی پرمیت نیست، بلکه به‎ طور معمول برای مجوز کاری (Work Permit) باید درخواست ثبت کنن.
 • فرزندان والدینی که اجازه کار یا تحصیل در کانادا دارند، نیازی به دریافت مجوز تحصیلی ندارن.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

بدون تردید برای دریافت ویزا باید ابتدا در خصوص مدارک لازم برای طی کردن این روند اطلاع داشته باشین تا بتونین از پس این مرحله از مهاجرت تحصیلی بربیاین. حالا در شرایطی که قراره برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام کنین، مدارک لازم طبق وضعیت تاهل متفاوته، در واقع افراد متاهل برای پیوست همسر نیازه که تعداد مدارک بیشتری و ارائه بدن.

 • نامه پذیرش دانشگاه (اگر فاند دارید، نامش و بزارین.)
 • عکس از صفحه اول و تمامی صفحات مهردار پاسپورت‌ جدید و قدیم
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه ریزنمرات رسمی دانشنامه‌های تمام مقاطع تحصیلی قبلی
 • نمره تافل یا آیلتس
 • رزمه یا CV
 • ترجمه گواهی عدم سوپیشینه
 • نامه شغلی (در صورت سابقه کار)

دقت داشته باشین، مدارک بالا یک سری مدارک کلی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، اما شما برای دریافت ویزا نیازه که مدارک مالی هم ارائه بدین:

 • موجودی حساب
 • گردش حساب
 • ترجمه هر نوع سند (سند خونه، سند ماشین، سند جواز کسب و غیره)
 • تعهدنامه محضری (در صورتی که شخص دیگه‌ای قراره هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه و تقبل کنه.)

افراد متاهل تنها لازمه عقدنامه محضری و ارائه بدن و برای همسر که قراره پیوست بشه و ویزای کاری دریافت کنه، ارائه مدارک پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه، رزومه و گواهی عدم سوپیشنیه نیازه. برای فردی که پیوست میشه ارائه مدارک مالی نیاز نیست، اما اگر گردش حساب خوبی داره، می‌تونین مدارک و بارگزاری کنین.

نکات طلایی در خصوص مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی کانادا

حالا خوبه که یک سری نکات جزئی‌تر در خصوص این مدارک بیان کنیم، تا مشکلی در خصوص آپلود مدارک و مواردی از این قبیل نداشته باشین.

دقت داشته باشین برای آپلود شناسنامه و کارت ملی محل خاصی در سایت ندارین، به‌طور کلی موارد این مدلیه و میشه در قسمت Client Information آپلود کرد. در بخش‌های بعدی مطلب در خصوص این قسمت توضیحات کاملی ارائه میدیم.

برای مدرک زبان آیلتس یا تافل، تقریبا تمام دانشگاه‌های کانادا مدرک زبان الازم دارن، حالا امکان داره شما برای یک دانشگاهی اپلای کرده باشین که به مدرک زبان احتیاج نداره، تو بخش آپلود مدارک می‌تونین برای بخش نمره زبان یک اسکرین شات از ایمیل یا سایت دانشگاه که گفته نیازی به مدرک زبان نیست، بگیرین و اون عکس و آپلود کنین.

دقت داشته باشین، صدور گواهی سوپیشینه معمولا چند هفته زمان می‌بره، بنابراین اولین کاری که بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه انجام میدین، اقدام برای دریافت این گواهی باشه. برای انجام این کار می‌تونین از طریق پلیس 10+ اقدام کنین.

در خصوص مدارک مالی، برای گردش حساب در وب‌سایت گفته باید گردش حساب چهار ماه ارائه بدین، ولی اگه شما گردش حساب بیشتر از این مدت دارین اون و ارائه بدین. اما گردش حساب کمتر از چهار ماه توصیه نمیشه و در حالت کلی بهتره مجموع شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا چهار ماه قبل از زمانی که قصد دارین گردش حساب بگیرین، تو حساب باشه تا آفیسر پروندتونو ریجکت نکنه. برخی از متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا چند روز قبل از گرفتن گردش حساب مبلغ موردنظر و به حسابشون وارد میکنن، در این شرایط اگر اپلیکیشن ضعیفی داشته باشین، آفیسر میتونه پروندتونو ریجکت کنه.

ریجکت ویزای کانادا

البته اگر شما فاند دریافت کردین و فاند به‌طور کامل هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه و در کانادا تامین میکنه، خیلی توجه خاصی به گردش حسابتون نمیشه و فقط کافیه از همون مقدار پولی که در حسابتون دارین گردش حساب چهار ماهه بگیرین.

مدرک دیگه‌ای که در بالاتر بیان کردیم و لازمه یک سری توضیحات در خصوص اون در اختیارتون قرار بدیم، نامه شغلی است که بیشتر برای متقاضیان ارشد و دکترا مورد نیازه. در این شرایط اگر سابقه کار دارین، کارفرما شما باید متنی در خصوص موقعیت کاری، ساعت کاری و مواردی از این قبیل بنویسه.

بهتون پیشنهاد می‌کنیم از کارفرماتون بخاین که به یک پیشنهاد شغلی در آینده بعد از برگشت به ایران در این نامه اشاره کنه، که بعد در استادی پلن بتونین از توضیحات کارفرما برای آینده‌نگری شغلی استفاده کنین. برای مثال کارفرما میتونه بگه در زمینه خاصی که شما برای اون اپلای کردید به نیرو احتیاج داره و شما رو یک فرد عالی در این خصوص میدونه و شما بعد از اتمام تحصیل و برگشت به ایران می‌تونین در این موقعیت شغلی با مزایای بیشتر در مقایسه با شغل فعلی مشغول به‌کار بشین.

توضیح کامل در خصوص فرم‌های مربوط به اخد ویزا

در کنار آماده‌سازی مدارک لازمه که شما یک سری فرم مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا و پر کنین، بنابراین ما در ادامه در خصوص هر یک از فرم‌های لازم اطلاعات بسیار عالی ارائه میدیم. فقط دقت داشته باشین در خصوص هر فرم بیشتر مواردی و بیان می‌کنیم که اهمیت بیشتری دارن. یا متقاضیان در خصوص تکمیل اون بخش‌ها مشکل دارن.

فرم IMM1294

این فرم شامل چندین بخشه و اولین بخش اون با سوالات شخصی شروع میشه، برای مثال نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره پاسپورت و مواردی از این قبیل. در بخشی از این فرم در مورد کشوری که از اون اپلای کردین سوال میپرسه (County where apply) که اگر در ایران زندگی می‌کنین باید تیک Same as country of resident و بزنین. درسته در ایران سفارت کانادا وجود نداره و بیشتر بچه‌ها از طریق ترکیه اقدام می‌کنن، اما در این بخش باید کشور محل زندگی یعنی ایران و انتخاب کنین.

بعد از این بخش، اطلاعاتی در مورد دانشگاه انتخابی شما میپرسه، این که در چه رشته‌ای، چه دانشگاهی و چه مقطعی قراره تحصیل کنین. همچنین اطلاعات مربوط به شهریه زندگی و شهریه دانشگاه (مبلغ دقیق از وب سایت دانشگاه) هم مربوط به این بخش است.

در این فرم بخشی به نام Fund Available وجود داره که اطلاعات مربوط به این بخش و باید دقیق تکمیل کنین. خیلی از متقاضیان این تصور و دارند که این بخش تنها مخصوص افرادی هست که فاند دارن. اما این‌طور نیست و مربوط به فاند و مبلغی است که از ایران با خودتون به کانادا می‌برین.

اجازه بدین با یک مثال موضوع و براتون شفاف‌سازی کنیم، برای مثال در بالاتر در قسمت مجموع شهریه و هزینه زندگی به یک عدد 30 هزار دلاری رسیدیم، حالا شما یک فاند 10 هزار دلاری از طرف دانشگاه دریافت کردین، بنابراین باید با خودتون از ایران 20 هزار دلار حداقل به کانادا ببرین. بنابراین برای بخش Fund Available مبلغی حداقل برابر با مجموع شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کانادا یا بیشتر از اون مقدار و وارد کنین.

در بخش دیگه این فرم می‌رسیم به قسمت Education که در خصوص دوره‌های تحصیلی در مقاطع قبلی ازتون سوال میپرسه که مورد خاصی نداره. اما بخش دیگه‌ای داره این فرم به‌نام Employment یا سابقه کار، تکمیل این بخش خیلی مهمه البته برای آینده کاریتون در کانادا، بنابراین اطلاعات دقیق و واقعی وارد کنین تا بعدا بتونین از این اطلاعات استفاده کنین.

خیلی از متقاضیان برای تکمیل بخش مربوط به سابقه کار یک اطلاعات الکی وارد می‌کنن تا فقط فرم و تکمیل کنن. حالا بعد از اتمام تحصیل وقتی قراره از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام کنن به یک سال سابقه کار در کشور خودشون نیاز دارن و اگه اطلاعات درست نباشه به مشکل می‌خورین. البته اگر سابقه کار دارین، اما بیمه ندارین، مشکلی نیست می‌تونین با استفاده از مدارک دیگه‌ای ثابت کنین، بنابراین اطلاعات الکی در این بخش وارد نکنین.

بخش دیگه این فرم به ریجکتی ویزا مربوط میشه که باید با بله یا خیر جواب بدین. برای این بخش باید اطلاعات درست و واقعی وارد کنین و اگر از هر کشوری ویزاتون ریجکت شده پاسخ بله و انتخاب کنین. دقت داشته باشین، سیستم‌های مربوط به اخذ ویزا با یکدیگر درارتباطه، بنابراین اگر اطلاعات الکی وارد کنین و با موارد موجود همخوانی نداشته باشه، عواقب بدی داره.

به‌طوری که اگر آفیسر تشخیص بده اطلاعات غیرواقعیه، تقریبا یک ماه بهتون وقت میده تا گفته‌هاتونو ثابت کنین و اگر نتونین تا 5 سال نمی‌تونین برای ویزای کانادا درخواست ارسال کنین. از این بابت نگران نباشین چرا که تو استادی پلن می‌تونین در مورد دلیل ریجکتی بنویسین. آخرین بخش این فرم مربوط به خدمت سربازی است که باید با بله و خیر پاسخ بدین.

فرم 5257

در این فرم در خصوص خدمت سربازی سوال میپرسه، یعنی در واقع با انتخاب پاسخ بله برای گذراندن دوره سربازی اطلاعات جزئی‌تری در موردش میخاد. مورد دیگه‌ای که در این فرم وجود داره سفرهای اخیر شما در پنج سال اخیره که اطلاعات مربوط به سفرهاتونو می‌تونین از طریق پاسپورت وارد کنین و هدف سفر و اگر برای گشت‌وگذار رفتین Tourism انتخاب کنین.

فرم خانواده (Family Form)

در فرم بعدی که فرم خانواده است باید اطلاعاتی از قبیل اسم، شغل، آدرس، تاریخ تولد و محل تولد برای فامیل درجه یک یعنی مادر، پدر، خواهر و برادر و وارد کنین.

فرم‌های دیگر برای متاهل‌ها

حالا اگه متاهل باشین، باید برای همسرتون فرم IMM1295 و تکمیل کنین، چون همسرتون قراره از طریق Work Permit برای مهاجرت به کانادا اقدام کنه، البته میتونین برای همسرتون ویزای مسافر بگیرین، اما توصیه نمیشه چرا که ریسک داره و احتمال ریجکتی ویزای همسرتون وجود داره.

برای افراد متاهل که قراره همسر و فرزندان از طریق پیوست به کانادا مهاجرت کنن، تکمیل فرم 5713 لازمه، در واقع این فرم و باید شخصی پر کنه که برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده. مضمون این فرم از این قراره که شما از طرف همسر و فرزندان برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنین.

بخش Client information

این بخش در واقع در تکمیل مدارک مربوط به اخذ ویزا جزو گزینه‌های اختیاری است، اما شما حتما باید این بخش و تکمیل کنین. اگه یادتون باشه تو بخش نکات طلایی در خصوص مدارک به این بخش یک اشاره کوچیکی داشتیم، گفتیم برای مدارکی که جایی برای آپلودشون نیست باید در این بخش بارگذاری کنیم. در واقع مدارک شناسامه، کارت ملی، گواهی عدم سوپیشینه و غیره و باید در این بخش بارگذاری کنیم و همچنین در مورد این‌که چرا قصد داریم ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنیم، صحبت کنیم.

برای Client information بهتره فهرست‌وار پیش برین و فهرست مدارکی که لیست کردین به‌ترتیب بزارین. برخی از متقاضیان از Cover Letter استفاده می‌کنن که اصلا سخت نیست و می‌تونین از متن‌های موجود در اینترنت یا متن زیر ایده بگیرین.

Dear visa officer

I want to apply for a study permit because I have received admission to the Ph.D. program in architect-engineer at Ontario university. Below I have included the following documents

بعد از این بخش می‌تونین به‌ترتیب مثل نمونه زیر مدارک و آپلود کنین:

 1. Letter of explanation (استادی پلن)
 2. CV
 3. IELTS/TOEFL
 4. گواهی عدم سوپیشینه
 5. شناسنامه
 6. کارت ملی

گفتن این نکته خالی از لطف نیست، چرا که شاید با خوندن این فرم‌ها یکم گیج شده باشین، البته که سعی کردیم خیلی کامل توضیح بدیم، بنابراین اگر جایی در خصوص آماده‌سازی مدارک تحصیلی، تکمیل فرم‌ها و مواردی از این قبیل در پروسه دریافت ویزای کانادا به‌مشکل برخوردین، حتما با ویزا کاکتوس همراه باشین تا مشاوران دلسوز و خبره این تیم به سوالات شما پاسخ بدن.

پاسپورت کانادا

استادی پلن برای مقطع تحصیلات تکمیلی و لیسانس

در بالاتر به استادی پلن یا Letter of explanation اشاره کردیم، همان‌طور که گفتیم برای این بخش باید آفیسر و متقاعد کنین که چرا برای تحصیل، کانادا و انتخاب کردین و چه اهدافی دارین. حالا نوشتن استادی پلن برای دوره‌های مختلف متفاوته. اگر شما برای دکترا یا کارشناسی ارشد با تز اقدام کردین، برای تکمیل استادی پلن باید به هفت سوال زیر پاسخ بدین.

Intended Field of Study in Canada

در این مورد باید در خصوص رشته‌ای که برای تحصیل در کانادا انتخاب کردین، توضیح بدین. برای مثال PHD program in architect engineer at Ontario university.

Propose thesis

برای پاسخ به این سوال باید در خصوص تحقیق دکترا یا تزی که انتخاب کردین توضیح بدین. بهتره از استادتون که در پروسه پذیرش باهاشون مکاتبه داشتین، کمک بگیرین. می‌تونین به استادتون ایمیل بزنین و بگین به یک خلاصه‌ای از ریسرچ یا تز نیاز دارین و همچنین بگین که برای سفارت لازم دارین.

Intended Supervisor in Canada

اسم، شماره تلفن و ایمیل استادتون در کانادا

Supervisor in Iran from Previous Study

اسم، شماره تلفن و ایمیل استاد راهنما در دوره‌های تحصیلی قبلی

List of Publication & Research Papers

مقالاتی که روی آن کار کردین، در این بخش لیست کنین.

Source of Funding for Duration of Studying in Canada

دقت داشته باشین پاسخی که برای این سوال در نظر می‌گیرین باید با فرم 1294 در بخش مالی هماهنگی داشته باشه. برای مثال در این بخش باید بگین مجموع هزینه شهریه و زندگی در کانادا تقریبا 30 هزار دلار برآورد شده که 10 هزار دلار فاند دارم و 20 هزار دلار در حسابم موجود دارم. به‌دلیل محدودیت حجم، امکان بارگذاری موجودی حساب در این بخش نیست و بهتره تو همون بخش مالی، مدارک مربوط به امور مالی و آپلود کنین و در این بخش تنها می‌تونین تو پرانتز بگین Uploaded in Financial Section.

اگر فردی و دارین که می‌تونه هزینه‌ مربوط به شهریه و زندگی در کانادا براتون تامین کنه و موجودی حساب خوب یا سندی دارن بزارین و بگین در شرایطی که پول نیاز داشته باشم کسی دارم که مبلغ موردنظر و برام تامین کنه. در این بخش آفیسر باید متقاعد بشه که شما از پس هزینه‌های زندگی و شهریه در کانادا برمیاین و در طول تحصیل از بابت هزینه‌ها به مشکل برنمی‌خورین تا بتونین با خیال راحت تنها روی درستون تمرکز کنین.

 What employments plans do you have in place? Name of the company & duties

برای پاسخ به این سوال همون پیشنهاد کاری که تو بخش نامه شغلی از کارفرماتون دریافت کردین، میتونه خیلی کمک‌کننده باشه. می‌تونین توضیح بدین در این بخش که موقعیت شغلی فعلی من در شرکت فلان چجوریه و در صورتی که بتونم مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکترا دریافت کنم، کارفرما پیشنهاد شغلی بهتر با درآمد و مزایای بهتر برای من درنظر گرفته.

در حالت کلی بهتره بدونین برای استادی پلن پاسخ به این دو سوال آخر خیلی مهمه و شما باید تمام تلاشتونو انجام بدین تا آفیسر متقاعد بشه بعد از اتمام تحصیل برمی‌گردین ایران. حالا برای این که آفیسر متقاعد بشه سه دلیل کلی داریم:

 1. بحث مالی
 2. وابستگی شغلی
 3. وابستگی عاطفی

می‌تونین بگین من در ایران از نظر وضعیت مالی هیچ مشکلی ندارم، چون کار خودمو دارم و با سند ملک‌های مختلف می‌تونم زندگی خوبی داشته باشم، واسه همین دوست دارم برگردم ایران. برای بخش وابستگی شغلی باز هم نامه کارفرما می‌تونه عالی باشه، چرا که نشون میده در ایران شغل دارین. آخرین مورد وابستگی عاطفی که می‌تونین بگین من خانوادم اینجان و دوست دارم تحت هر شرایطی برگردم ایران برای ادامه زندگی.

برای افرادی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس اقدام کردن، قطعا بعضی از این هفت مورد برای اون‌ها کاربرد نداره و می‌تونن در کنار پاسخ به مواردی که شاملشون میشه به این سوال‌ها پاسخ بدن، چرا کانادا و برای تحصیل انتخاب کردن؟ دلیلشون از انتخاب دانشگاه خاص چی بوده و چرا قصد دارند در مقطع تحصیلی کارشناسی، تحصیل و در کانادا شروع کنن؟

پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا در سال 2022

به‌طور کلی پروسه دریافت ویزای تحصیلی از زمانی شروع میشه که شما پذیرش دریافت کنین و تمام مراحلی که در ادامه بیان می‌کنیم، در صورتی است که شما نامه پذیرش از دانشگاه گرفتین و حالا باید به‌دنبال کارهای ویزا باشین.

برای شروع پروسه اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا ابتدا به سایت cic.gs.ca مراجعه کنین و با کلیک روی گزینه Sign in or create an account to apply online، یک حساب کاربری بسازین. یک سری سوالات در این سایت وجود داره مثل محل تحصیل در کانادا، رشته تحصیلی انتخابی و غیره که به اون‌ها پاسخ میدین و تمام مدارک لازم و که در بالاتر به‌طور کامل در خصوص اون‌ها توضیح دادیم، در بخش‌های مربوط بارگزاری می‌کنین.

بعد از اون بارگزاری مدارک و تکمیل اطلاعات، باید هزینه مربوط به اپلای و پرداخت کنین. برای Study Permit و بیومتریک (انگشت‌نگاری) باید به‌ترتیب مبلغ 150 دلار کانادا و 85 دلار کانادا و پرداخت کنین. اگر متاهل هستین و قراره همسرتون از طریق پیوست به شما اقدام کنن، باید 155 دلار کانادا برای Work Permit همسر و 85 دلار کانادا برای بیومتریک پرداخت کنین.

بعد از پرداخت هزینه و با کلیک روی گزینه Submit کار شما در این بخش تموم میشه و ایمیلی دریافت می‌کنین که اطلاعاتتون با موفقیت ثبت شد. حالا به‌طور معمول بعد از گذشت دو روز نامه بیومتریک براتون صادر میشه که باید بعد از اون نامه برای انگشت‌نگاری و عکس‌ اقدام کنین.

همون‌طور که احتمالا می‌دونین مراکز درخواست ویزا کانادا (VAC) در ایران وجود نداره و شما باید برای بیومتریک به کشورهای همسایه مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان و غیره برین. البته بعد از دریافت نامه بیومتریک باید از این مراکز وقت بگیرین و منتظر باشین تا بهتون وقت بدن.

بیومتریک

بعد از انجام این کار، اگر مشکلی وجود نداشته باشه باید نامه‌ای از طریق ایمیل دریافت کنین تحت عنوان Passport request که باید پاسپورت و خودتون یا با استفاده از آژانس‌های مسافرتی براشون ارسال کنین. در این شرایط دیگه معمولا میخان ویزا کانادا داخل پاسپورتتون بزارن و بعد از اخذ ویزا می‌تونین به کانادا مهاجرت کنین و کلی تجربه جدید به‌دست بیارین.

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی کانادا

صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشد؟ یکی از پرتکرارترین سوال‌های متقاضیان است، به‌طور کلی نمیشه یک بازه زمانی معمول و برای صدور ویزای تحصیلی تعیین کرد. اما یک راهی دولت کانادا در اختیار دانشجوها قرار داده تا بتونن به یک اطلاعات نسبی در خصوص مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی دست پیدا کنن.

به این صورت که فقط کافیه در اینترنت سرچ کنین، average processing time for study permit، بعد اولین سایتی که معمولا میاد با عنوان Check Processing Time نشون داده میشه باید نوع ویزا و انتخاب کنین و با انتخاب کشور مبدا یعنی ایران، مدت زمانی که باید در انتظار ویزای تحصیلی باشین و مشاهده کنین. دقت داشته باشین این مدت زمان میانگین و قرار نیست ویزای همه بعد از گذشت اون مدت زمان صادر بشه.

از طرفی اعتبار ویزای تحصیلی کشور کانادا به مدت طول تحصیل است و بعد از اتمام تحصیل تقریبا 90 روز زمان دارین که کشور کانادا و ترک کنین. البته اگر بتونین در این مدت زمان کار پیدا کنین یا برای مقطع تحصیلی بعدی اقدام کنین، می‌تونین مدت زمان اعتبار ویزاتونو افزایش بدین.

سخن نهایی

همون‌طور که میدونین امروزه افراد زیادی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند و یکی از بهترین راه‌ها اقدام برای مهاجرت تحصیلی است که ما در این مطلب در خصوص شرایط و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا صحبت کردیم.

بنابراین بعد از دریافت پذیرش تحصیلی باید برای ویزا اقدام کنید و سپس با آپلود مدارک و تکمیل فرم‌های در سایت مخصوص دولت کانادا، منتظر نامه بیومتریک باشید. در این مطلب سعی کردیم به‌طور کامل در خصوص مدارک لازم و پروسه دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا صحبت کنیم.

در صورتی که در بعضی از قسمت‌ها سوال دارین و روند دریافت ویزا، تکمیل فرم و مواردی از این قبیل براتون یکم مشکله، می‌تونین از تیم مشاوره کاکتوس کمک بگیرین، چرا که این تیم با مشاوران مجرب و متخصص در امر مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، راهنمایی‌های عالی در اختیارتون قرار میده.